Accesspoint Nedir ? Ne İşe Yarar?

accesspoint nedir

Accesspoint Nedir ? Ne İşe Yarar?

 

Accesspoint Nedir ? Ne İşe Yarar?

Accesspoint Nedir ? Ne İşe Yarar ?

unifi_models

 

 

Accesspoint Nedir ? Ne İşe Yarar? Access PointTürkçe karşılığı “Erişim Noktası” anlamına geliyor. AP cihazları birden fazla bilgisayarı mobil cihazı akıllı telefonları kısaca internet’e erişebilen tüm cihazları internet’e bağlayan cihazların ortak ismidir. AccessPoint’ler kablolu bağlantıları kablosuz bağlantılara çevirmek için kullanılır. Access’ler’in kablolu internet’i kablosuz wifi internete çevirme özelliğinin yannda sinyal tekrarlayıcı “Repeater” olarak ta kullanılabilir. AccessPointler de Repeater modu genellikle iç mekanlarda uç noktalara internet erişimi sağlamak amacıyla ya da kablo kirliliği kaldırmak isteyen  kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Accespoint’ler iç mekan ve dış mekan olarak ortam şartlarına özel üretilmektedir. Dış ortam Access Point ler kötü hava koşullarında sinyal sürekliliği sağlamak amacıyla özel çalışma prensibiyle üretilmektedir iç ortam ürünlerine göre dayanıklılığı üst seviyededir.

 

accespointler

Accesspoint Nedir ? Ne İşe Yarar ? : Access Point Türkiye’de Erişim Noktası olarak da biliniyor. Acces Point’ler birden fazla bilgisayarı kablosuz olarak birbirine bağlayabilen veya internet bağlantılarını sağlayan cihazlara verilen isimdir. Bu cihazlar farklı amaçlar için kullanılabilirler. AP cihazlar genellikle bir internet ubnt access point bağlantısını kablosuz çevirmek veya kablosuz bağlantı sinyalini güçlendirmek amacıyla kullanılırlar.

erişim noktası

Accesspoint Başlıca Ürünleri Buradan İnceleyebilirsiniz:

Ubiquiti Unifi Ac PRO

Ubiquiti Unifi Ac Lite

Ubiquiti Unifi Ac Lr

Ubnt Unifi Ac Mesh

UBNT OTEL WİRELESS ÇÖZÜMLERİ

Günümüzün’ otel konukları standart olarak Wi-Fi istemektedir. Bu ise onların tüm cihazları için binanın her yerinde güvenilir bir bağlantı anlamına gelir.

O halde otelinizdeki Wi-Fi sizin de yararınıza olacak şekilde nasıl çalışabilir? Wi-Fi konuklara istediği şeyi vermenin ve memnuniyeti artırmanın yanı sıra onları çekecek değerli bir platform yaratır – ve onların tekrar gelmesini sağlar.

 

Diğer Yazılarımıza Göz Atmak İçin Buraya Tıklayınız.

Bu gönderiyi paylaş